ممکن است برای شما هم پیش بیاید که آنتی ویروسی را نصب کنید، اما در هنگام نصب با حذف کردن آن دچار مشکل شوید. جالب است بدانید آنتی ویروس به دلیل قابلیت امنیتی که دارد، به عنوان نوعی نرم‌افزار سمج شناخته می‌شود، که حذف کردن آن با مشکلاتی همراه است.

در ادامه قصد داریم به توضیح روش هایی برای حذف آنتی ویروس بپردازیم. شرکت های تولید کننده ی نرم افزار آنتی ویروس از مشکلات حذف این برنامه ها مطلع هستند، بنابراین نرم افزارهایی مناسب حذف آن ها را تولید کرده اند. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

حذف پسورد تنظیمات آنتی-ویروس

در هنگام حذف آنتی ویروس ممکن است، آنقدر فایل DLL یا سرویس ایجاد شود، که مدت طولانی افراد را درگیر خود کند. آنتی ویروس هایی مانند Symantec، Kaspersky، BitDefender، ESET NOD32، Avast نیز این مشکل را دارند. بیشتر کاربران در هنگام این مشکل این پرسش را مطرح می کنند، چطور این نرم افزارها را از روی سیستم و دستگاه های خود پاک کنیم.

در ادامه قصد داریم مراحل حل این فرایند را با ذکر مراحل مورد بررسی قرار دهیم.

1- مرحله اول

در هنگام حذف آنتی ویروس امکان دارد، در بخش Advanced Setup آنتی ویروس از کاربر تقاضای پسورد کند، به این ترتیب مانع حذف تنظیمات مربوط به آنتی ویروس شود. در ابتدای امر لازم است، یک نسخه از پک های غیر اصلی را که توسط شرکت های سازنده ی سی دی منتشر می شود را نصب کنید. این فرایند باعث اقدام به فعال کردن قسمت پسورد در آنتی ویروس می گردد.

2- مرحله دوم

برای حذف آنتی ویروس می توانید از کرک های موجود استفاده کنید. باید بدانید پس از اینکه شما اقدام به فعالسازی آنتی ویروس می کنید، برای اینکه به تنظیمات دیگری دسترسی پیدا نکنید، بر روی آن ها یک پسورد گذاشته می شود.

3- مرحله سوم

یکی دیگر از مواردی که ممکن است، حذف کردن آنتی ویروس را با مشکل مواجه کند، فعالسازی کنترل فرزندان یا Parental Control می باشد، زیرا ممکن است شما قبلا این بخش را فعال کرده باشید، سپس رمز آن را از خاطر شما فراموش گردد.

در ادامه قصد داریم روش های حذف آنتی ویروس و پسورد آن را مورد بررسی قرار دهیم.

حذف پسورد تنظیمات آنتی-ویروس

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید

آموزش حذف پسورد آنتی ویروس

همانطور که قبلا اشاره کردیم آنتی ویروس ها دارای رمز عبور تنظیم شده می باشند. در این موق عیت لاز است، شما ابتدا ویندوز خود را در حالتSafe Mode قرار دهید.

بعد از وارد شدن به به محیط ویندوز برای حذف آنتی ویروس حالت Safe Mode را حفظ کرده به سپس وارد منوی Start شده و سپس اقدام به جستوجوی عبارت Run نمایید. پس از اینکه این عبارت Run پیدا کردید، پنجره ی مربوط به آن باز می شود، حالا نوبت به وارد کردن عبارت regedit می باشد، سپس بر روی آیکون Ok کلیک کنید.

بعد از انجام این مراحل پنجره ای برای شما گشوده می شود، این پنجره را با هدف حذف رمز عبور تنظیم شده است. پس از آن باید از قسمت ریجستری مسیری را به شکل

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ ESET \ ESETSecurity \ CurrentVersion \ Info

بگذارانید تا فرایند حذف آنتی ویروس اتفاق بیفتد. پس از انجام این مرحله می توانید بر روی عبارت Package ID کرده سپس آیکون Delete را فشار دهید. بعد از انجام این کار باید آیکون Yes انتخاب کرده تا پروسه حذف کردن به اتمام برسد.

افرادی که از ویندوز 8 یا 10 استفاده می کنند، به جای جستجوی عبارت PackageID باید برای یافتن PackageFeatures اقدام کنند. پس از انجام این مراحل لازم است، که ویندوز را در حالت ریستارت قرار دهید، تا سیستم شده در حالت معمولی بالا بیاید. پس از آن شما مشاهده می کنید، که پسوردی که به صورت تنظیم شده بر روی نرم افزار شما بود، پاک شده است.

برای اینکه بتوانید به بخش تنظیمات بروید، دیگر احتیاجی به پسورد نخواهید داشت. کاربران همه ی نسخه های ویندوز می توانند از این فرایند استفاده کنند.

آموزش حذف پسورد آنتی ویروس

آیا غیرفعال کردن آنتی ویروس خطرناک است

حذف آنتی ویروس ممکن است خطرناک باشد، همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، نصب آنتی ویروس باعث می شود، امنیت دستگاه شما در برابر تهدیدات و بد افزارها حفط می کند. با توجه به اینکه آنتی ویروس ها به شکل مداوم بروزرسانی می شوند، تا به این شکل بتوانند همگام با جدیدترین تهدیدات هماهنگ باشند.

این فرایند باعث می شود، شناسایی و پاکسازی تهدیدات امنیتی بهتر انجام بگیرد. برای انجام عملیات آپدیت یا بروزرسانی این نرم افزارها نیاز به حذف آنتی ویروس وجود دارد. در برخی موارد افراد ناچار به حذف این برنامه هستند. مثلا در مواقعی که قصد دارند یک برنامه ی شخص ثالث را نصب کنند، در این موقعیت آنتی ویروس به عنوان یک مانع عمل می کند.

در صورتی که به فکر کاهش بار در سیستم خود هستید، آمنی ویروس ها در برخی موارد جلوی اجرای تسک ها را می گیرند، آن ها را مسدود می کنند. انجام تست های امنیتی نیز باعث حذف نرم افزارهای آنتی ویروس می شود. برنامه نویسان و توسعه دهندگان نیز زمانی که قصد دارند برنامه های خود را تست یا اجرا کنند، بایست آنتی ویروس خود را غیر فعال نمایند.

ممکن است افراد به هر دلیلی تصمیم به حذف آنتی ویروس خود بگیرند، به همین دلیل لازم است بدانید این کار برای مدت زمانی تا نصب آنتی ویروس جدید سیستم شما در برابر حملات ویروسی و بد افزارها بی دفاع خواهد بود.

سخن پایانی

پی سی امداد در این جا با بررسی دلایل و روش های حذف آنتی ویروس سعی دارد نکات مهمی را که در این زمینه وجود دارد، را به شما معرفی و گوشزد کند. افراد دلایل خاص خود را برای حذف کردن آنتی ویروس های خود دارند، با توجه به اینکه آنتی ویروس ها هر کدام توسط شرکت های مختلفی تولید می شوند، باید بر اساس برند انتخابی وارد سایت مورد نظر شده و روش های حذف کردن اختصاصی این نرم افزارها مطلع شوید.

با توجه به اینکه آنتی ویروس ها نقش بسیار مهمی در ایجاد امنیت برای سیستم های مختلف دارند، در بیشتر مواقع دارای پسوردهایی برای عدم دسترسی به آن ها هستند، که همین موارد باعث ایجاد مشکل در حذف آن ها می شود.

فهرست