نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ

لپ تاپ ها نیز مانند همه ی دستگاه های الکترونیکی و دیچیتال دارای شناسه هایی هستند، که به شکل منحصر به فرد می باشد. این شناسه ها را با عنوان شماره ی سریال معرفی می کنند. اغلب شماره سریال را بر روی بسته بندی، جعبه یا پشت دستگاه درج می کنند. در ادامه قصد داریم به بررسی نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ بپردازیم. با توجه به اینکه بررسی شماره سریال در تشخیص اصل یا فیک بودن محصول نقش مهمی دارد، برای آشنایی بیشتر با روش های مختلف جهت یافتن شماره سریال لپ تاپ با ما همراه باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

روش های پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ به روش های مختلفی انجام می گیرد، تفاوت این روش ها به دلیل فرق میان برندهای ارائه کننده ی دستگاه می باشد. هر کدام از برندها با استفاده از روش مخصوص خود شماره سریال ها را درج می کند، برای آشنایی بیشتر با این روش ها قصد داریم به توضیح آن ها بپردازیم.

§         استفاده از بسته بندی

در بیشتر موارد برای نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ می توانیم شماره سریال را در قسمت پشت محصولات درج می کنند. کاربران می توانند برای مشاهده این سریال جعبه ی بسته بندی محصول مورد بررسی قرار دهید. در کنار این در بعضی موارد شماره سریال در زیر لپ تاپ قرار دارد، به این شکل که شماره سریال را بر روی برچسب چاپ کرده و در بخش زیرین دستگاه قرار می دهد.

در ادامه ی نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ باید بدانید که برای یافتن شماره لازم است، باتری را از دستگاه خارج کنید، به این شکل می توانید شماره سریال را مشاهده نمایید. هنگام استفاده از این شیوه لازم است به مدل دستگاه توجه نمایید. برای هر برند و مدلی امکان دارد محل نوشتن شماره سریال بر روی بسته بندی یا دستگاه متفاوت باشد.

 

استفاده از بسته بندی

§         پیدا کردن سریال لپ تاپ با دستور CMD

در دومین روش از نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ وجود دارد، در این روش یافتن شماره سریال می توانید به وسیله ی وارد نمودن یک کد دستوری که در بخش سی ام دی وجود دارد، که باید آن را یافته سپس مورد بررسی قرار دهید. برای پیدا کردن این کد دستوری لازم است، نخست به قسمت پاورشل ویندوز وارد شده یا کادر CMD را انتخاب نمایید.

در پنجره ی گشوده شده می توانید فرمان یا کد دستوری wmic bios get serialnumber را درج نمایید. پس از انجام این فرایند بر روی آیکون اینتر ضربه بزنید، این فرایند موجب می شود، که کد دستوری مورد نظر در بخش پاورشل ویندوز اجرا گردد، شماره ی سریال محصول برای کاربر نمایش داده شود. این شماره ی سریال به صورت ترکیبی می باشد، از اعداد و حروف تشکیل شده است.

  • استفاده از System Information

یکی دیگر از گزینه های مربوط به نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ استفاده از گزینه ی System Information می باشد، که به کاربران کمک می کند شماره سریال لپ تاپ خود را مورد بررسی قرار دهید. برای انجام این فرایند ابتدا لازم است، وارد قسمت استارت در ویندوز دستگاه خود شوید. پس از اینکه فهرستی برای شما نمایش داده شد، با کمک گزینه ی سرچ در این قسمت به دنبال System Information بگردید. زمانی که صفحه ی مورد نظرتان باز شد بر روی آیکون System Information ضربه بزنید.

در ادامه این شیوه از نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ باید بخش مورد نظر را انتخاب کرده، سپس با استفاده از سیستم مدل یا مدل نامبر به شماره سریال لپ تاپ دسترسی پیدا کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید

§         استفاده از تنظیمات بایوس برای یافتن سریال نامبر

یکی دیگر از روش های نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ که می توانید از آن برای تشخیص اصالت دستگاه خود استفاده کنید، بهره گیری از تنظیمات بایوس در لپ تاپ ها می باشد. دقت داشته باشید، دسترسی به منوی بایوس در هر مدل لپ تاپ منحصر به فرد است، باید بر اساس مدل دستگاه خود اقدام نمایید. اما در بیشتر مدل ها کاربران می توانند با استفاده از کلید F2 این فرایند را انجام دهند. با کمک این کلید میانبر می توانید به تنظیملت بایوس دسترسی پیدا کنید. کلید F2  به عنوان یک راه حل در هنگام بالا آمدن ویندوز برای یافتن سریال دستگاه می باشد.

این نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ در هنگام ایجاد دسترسی به تنظیمات بایوس به شما امکان می دهد، که قسمتی از داده ها و اطلاعات گوناگون موجود در سیستم را نمایش می دهد، در کنار آن می توانید به شماره سریال دستگاه دسترسی پیدا کنید.

چطور از شماره سریال لپ تاپ استفاده کنیم؟

بعد از اینکه شماره سریال لپ تاپ را به دست آوردید، این امکان برای شما به وجود خواهد آمد، که به سایت تولیدکننده مراجعه کرده، پس از آن وارد قسمت جستجو شوید، شماره سریال مربوط به لپ تاپ مورد نظرتان را وارد کرده پس از آن مطمئن شوید، که دستگاه مورد نظر دارای اصالت می باشد. در صورتی که نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ را با دقت انجام دادید، پس از جستجو اطلاعاتی برای محصول مورد نظر نمایش داده نشود، باید بدانید که شماره سریال ارائه شده اصلی نمی باشد، این احتمال وجود دارد که دستگاه مورد نظر یا به صورت قاچاقی وارد شده باشد، یا فیک باشد.

همانطور که قبلا اشاره کردیم این شماره منحصر به فرد می باشد، در صورتی که با گذشت زمان شماره سریال محو یا پاک شده باشد، با استفاده از روش های بالا اصالت محصول را پیگیری نمایید.

چطور از شماره سریال لپ تاپ استفاده کنیم؟

سخن پایانی

گروه پی سی امداد به دلیل اهمیت اصالت کالا برای مشتریان در این مطلب به بررسی نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ پرداخته است. با توجه به اهمیت اصالت کالا برای خریداران دسترسی به شماره سریال ها یک امر بسیار مهم تلقی می شود. یکی دیگر از مواردی که باعث می شود، اصالت کالاهای دیجیتال تضمین شود، خرید از مراکز معتبر ارائه کننده ی کالاهای دیجیتال مانند لپ تاپ می باشد. می توانید با استفاده از این راهکارها به شماره سریال دستگاه لپ تاپ خود دسترسی داشته سپس از طریق سایت تولید کننده اصالت آن را پیگیری نمایید.

فهرست